02/60 90 371

Travel in style

Веќе се чувствуваат летните вибрации, а пред нас е и продолжениот викенд – време за патување. Дали ќе биде тоа на плажа или на планина, останува на вас и на оние со кои патувате. На нас пак ни останува да поделиме некој совет како да патувате со стил.

До пред некое време важеше непишаното правило – “патувам значи носам тренерки” .. барем на нашите простори беше така.  Полека почнавме да прифаќаме дека“удобната, комфорна облека” не не’ ограничува само на тренерки и хеланки  – може да ви биде удобно, а притоа да не изгледате како кошаркарски тим тргнат на натпревар -  зошто да не изгледате одлично? Застанувате да се сликате нели? ...

Капчињата и шеширите се задолжителни за летната сезона – а бидејќи можат да се нагужваат во куфер или торба, најдобро е да ги носите на себе. Па равенката би била: започнете со нив и комплетирајте ја комбинацијата.

Шеширите изгледаат одлично во комбинација со фустан, здолниште или широки, раскошни панталони – сите овие изработени од памук, лен или друг пријатен материјал (читај: комфорт).

 Само колку да добиете визуелна претстава на што мислам:

 

1. Син фустан во ситни риги

2. Бел фустан со карнери на ракавите

3. Црвен фустан во риги

3. Син фустан во квадрати

 

 

1. Корална боја панталони

2. Зелени панталони

3. Маслинести панталони

4. Ленени панталони

 

 

1. Црно фустанче

2. Ленени панталони над глужд

3. Ленен тегет фустан

4. Раскошни ленени панталони

 

1. Ранец

2. Поло маица

3. Бермуди

4. Капче

 

Куферот, торбата за патување, ранецот, торбата за на плажа... – сите спаѓаат во категорија “работи кои ги купуваме еднаш”  (во 10 години).Поради тоа квалитетот ни е најважен, а сметам дека нема поубаво чувство кога ќе потрошите поголема сум на пари на нешто за кое и после пет години се’ уште ќе може да кажете дека сте го направиле вистинскиот избор. Меѓудругото, одберете нешто кое се вклопува во вашиот стил и кое ви го гали сетилото за естетика – па понатаму и самиот процес на пакување ќе ви претставува мерак.

 

 

1. Куфер со принт - палми

2. Торба "Take me to the beach"

3. Еднобоен куфер 

 

Транспарентна чанта

 

 

1. Костим за капење Parfois

2. Плетена торба

3. Еспадрили

4. Чанта "Coconut Shoper"

 

Geox оваа сезона "скршнаа" од нивниот класичен стил и изненадија со посебна колекција со артистички, креативен дизајн на нивните обувки кои "дишат"

1. Портокалови сандали

2. Тегет папучи

3. Тегет сандали

4. Портокалови папучи

 

Стилот доаѓа во сите облици и големини. Од бродските чевли до пешкирите за на плажа во разиграни принтови - само небото е граница кога треба да се направи вистинскиот избор за Beach Accessories, а верувајте ни – ние стилот го сфаќаме многу сериозно. Вистинскиот костим за капење може да ви го направи одморот или незаборавен или пеколен. Доколку изгледате добро во нив, ќе се чувствувате добро – а доброто расположение на сите ни е приоритет, нели? Особено на тие околу нас.

 

1. Маслинест костим за капење

2. Жолт костим за капење

3. Црвен костим за капење

4. Фустан

 

 

1. Костим за капење со палми

2. Костим за капење со ананас

3. Костим за капење во цветен дезен

4. Тиркизен костим за капење

 

 

1. Комбинезон

2. Едноделен костим за капење

3. Шешир

 

 

1. Папучи со панделка

2. Обетки

3. Чанта

4. Сламени апостолки

 

Издвоивме парчиња облека и модни додатоци од нашите брендови да ви го олесниме бесконечното разгледување и шетање низ продавници. Немате време да купувате однапред? Нашата модна приказна вклучува линкови до самите производи па купувањето можете да го извршите само со еден клик. Искористете го попустот од -15% на целата колекција на Fashion & Friends, Replay и Timberland. 

 

 

1. Пругаст костим за капење

2. Костим за капење со принт - цитрони

3. Машки костим за капење

4. Едноделен костим за капење

 

 

1. Фустан

2. Костим за капење

3. Фустан

4. Кошула

 

 

1. Зелен костим за капење

2. Син костим за капење

3. Пешкир

4. Папучи