02/60 90 371

Weekend Getaway

Топлото време и претстојниот празник се идеален изговор за продолжен викенд и „бегање“ од секојдневието во некој друг град, некаде на планина или покрај вода... Затоа започнете со пакување, земете ги најважните работи и одберете дестинација!

 

Спакувајте се во некоја од торбите или куферите на PARFOIS! Доколку патувате во град, на пример Венеција, одберете куфер и торба со мотиви од „градот на каналите“ или доколку не сте одлучиле во која земја ќе одите, инспирирајте се од куферот со мапа на светот...

 

 

Линк до производ:   1. Куфер Венеција  /  2. Торба Венеција 

 

 

 

 

 

1. Куфер Map of the world  /  2. Куфер Tropical Paradise

 

 

За поегозтични дестинации, шарите со тропски принтови се неизбежни:

 

 

 

 

1. Paradise weekend торба  /  2. Paradise ранец  /  3. Paradise торбица за лап-топ

 

 

 

Момците можат лесно и практично да се припремат за кампување во некој од ранците на Timberland:

 

 

 

1. Тегет боја ранец  /  2. Окер боја ранец

 

 

Реси, слама и јута, совршена комбинација за на плажа, од "beach accessories" никако не го изоставувајте шеширот:

 

 

 

(клик врз слика па одберете филтер "шешири" од лева страна)

 

Морнарскиот стил е неизбежен, а бродските чевли се ‘must have

 

 

Дел од бродските чевли на Timberland моментално се на промоција. Удобни и лесни за носење, изработени од 100% кожа, во повеќе нијанси и варијации - одличен избор за летни обувки доколку сакате да изгледате отмено и софистицирано, а притоа да не ги затворате стапалата во класичните чевли. 

 

 

 

ЖЕНСКИ

 

1. Резеда  /  2. Розова  /  3. Корална

 

 

 

 

МАШКИ

 

 

1. Кафена  /  2. Црвена  /  3. Тегет

 

 

 

Доколку сепак се одлучите за плажа, најновата колекција на костими за капење на Women’ Secret е веќе тука, моментално изложени само на нашата онлајн продавница од каде што можете слободно да си ги нарачате.

 

1. Пешкир  /  2. Шешир  /  3. Едноделен костим за капење  /  4. Дводелен: горен дел  /  долен дел

 

 

(клик врз фото за да стигнете до производ)

 

 

 

Костими за капење  1. Едноделен  /  2. Дводелен: горен дел  /  долен дел

 

 

 

1. Фустан  /  2. Торба  /  3. Пешкир

 

 

 

 

1. Костим за капење  /  2. Шешир  /  3. Апостолки

 

 

 

 

1. Костим за капење  /  2. Пешкир

 

 

 

 

Фустанчиња   1. Бело   /  2. Тиркизно  /  3. Корално

 

 

 

BEACH ACCESSORIES од другите брендови:

 

 

 

Костим за капење: 1. Горен дел  /  2. Долен дел  /  3. Апостолки

 

 

 

 

1. Торба  /  2. Фустан

 

 

 

 

1. Фустанче  /  2. Папучи  /  3. Маичка

 

 

 

 

1. Здолниште  /  2. Чанта  /  3. Шешир  /  4. Еспадрили

 

 

Не заборавајте да ја искористите промоцијата која започна денес во продавниците на Fashion Groupи пред тргнување, подновете се со одлични парчиња.

Ви посакуваме незаборавен помин!